środa, 1 kwietnia 2015

Kwietniowe nowości!

     W tym poście chciałabym pokazać wam premiery tego miesiąca - premiery,  które mogą wam się spodobać. Niestety nie mogę zagwarantować, że będą dobre, ale pokażę te, które mnie zainteresowały. Będą ode z różnych kategorii i będą poukładane losowo, nie od najlepszej czy najgorszej.
   


Mariusz Zielke - "Człowiek, który musiał umrzeć"
     Fascynująca i trzymająca w napięciu powieść sensacyjna!
Roman Wolak jest draniem, który dzięki kontaktom z dawną esbecją, układom i łapówkom dorobił się fortuny na państwowych kontraktach. Podejrzany o zabójstwo dziennikarza, który ośmielił się opisać jego machlojki. Sprawą zajmuje się szwedzki publicysta Sven Olsson, jednak zaraz po przyjeździe do Polski pada ofiarą zamachu terrorystycznego.
     Czy mordercy działali na zlecenie biznesmena i stojących za nim służb specjalnych? Kilka dni później do Polski przyjeżdża przyjaciółka Olssona, zbuntowana agentka szwedzkich służb specjalnych, Rose Friedman, utalentowana hakerka, bezlitosna dla swoich wrogów, która wraz z byłym reporterem śledczym, Kubą Zimnym, bada zagadkę śmierci dziennikarza i zamachu na przyjaciela, ujawniając przy okazji kulisy polskiej polityki i mediów.


Zoe Sugg - "Girl Online"
     Pod nickiem Girl Online Penny dzieli się na blogu najskrytszymi myślami o przyjaźni, chłopcach, szkolnych dramatach, swojej szalonej rodzince i atakach paniki, które skutecznie komplikują jej życie. Kiedy sprawy osobiste Penny przybierają naprawdę zły obrót, rodzice zabierają ją do Nowego Jorku. Tam Penny poznaje Noah – przystojnego gitarzystę. Zaczyna się w nim zakochiwać, co szczegółowo opisuje na swoim blogu. Ale Noah też ma pewien sekret. Sekret, który może doprowadzić do ujawnienia tożsamości Girl Online i bezpowrotnie zniszczyć największą przyjaźń Penny.Matylda Man - "Męża poproszę"
     "Męża poproszę" to kipiąca humorem opowieść o mitach na temat miłości i małżeństwa, którymi nasze życie lukrowane jest od dzieciństwa. O szczęściu, którego definicję znają wszyscy wokół nas, oraz życiowym partnerze, którego nie warto szukać dla rodziny ani najbliższych ludzi, ale dla Siebie.
Jak zdobyć mężczyznę? Sposobów jest wiele.. Kobieta bez mężczyzny dziczeje fizycznie oraz umysłowo, a do tego we dwie pensje będzie łatwiej - powtarzają najbliżsi Tosi. Na nic groźby i prośby całej rodziny. Tosia powoli dobiega czterdziestki, nadal mieszka z matką, a na horyzoncie nadal nie widać żadnego kawalera. Stara panna, i już! Czy popełnia gdzieś błąd? W końcu na za sobą wiele doświadczeń z różnymi mężczyznami. A może tkwi w niej jakiś defekt? To by wreszcie coś wyjaśniało. Poznaj historię Tosi.

    

Louisa Young - "Wciąż czekam"
„Wciąż czekam” to poruszająca, liryczna opowieść o niespokojnych czasach tuż po zakończeniu wojny – czasach ryzykownych początków, niepokojących prawd i przebłysków nadziei. Kwiecień 1919 roku. Minęło sześć miesięcy od podpisania rozejmu, który położył kres Wielkiej Wojnie. Ci, którym udało się przeżyć, będą teraz musieli stanąć do zupełnie nowej walki.Zaledwie dwudziestotrzyletni były żołnierz, Riley Purefoy, oraz jego świeżo poślubiona żona, Nadine Waverney, mają przed sobą całe życie, ale rany odniesione przez Rileya podczas wojny zrodziły między obojgiem dziwne napięcie, a pozostałe po nich blizny mogą zniszczyć ich małżeństwo, zanim jeszcze na dobre się ono zaczęło.Peter i Julia Locke też będą musieli zmierzyć się ze swymi demonami. Dręczony przerażającymi wspomnieniami wojennych potworności, Peter zamienia się w odludka, który szuka zapomnienia w alkoholu. Julia próbuje złagodzić jego cierpienie. Jednak ich wspólna przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Losy obu par, które zetknęła ze sobą wojna, nadal pozostają splecione. Dręczeni przez poczucie straty i wyrzuty sumienia, nawiedzani przez mroczne wspomnienia, wszyscy muszą sobie radzić ze zwątpieniem, wściekłością i bólem, próbując jednocześnie znaleźć odpowiedź na pytanie, czy miłość jest na tyle potężna, by pozwolić im uwolnić się od przeszłości? (nie mogłam tego pominąć!) 
Paulina J. Króc, Jarosław Turowski, Marek Zychla, Juliusz Wojciechowicz, Kacper Kotulak - "Pokłosie - Antologia opowiadań w hołdzie Stephenowi Kingowi"
     "Umarł król, niech żyje Król!" - ogłaszali Anglicy w wiekach średnich, gdy koronę przekazano następcy tronu. Cóż jednak zrobić, kiedy "King's Not Dead", a korona nadal tkwi na głowie władcy? Ano, można mu zawsze złożyć hołd. Nie pruski, nie ruski, a polski. Z takiego oto zamysłu wyszli twórcy Pokłosia - zbioru opowiadań inspirowanych dorobkiem Stephena Kinga, Zamiast ograniczyć się do powtarzalnej fan fiction, piątka ambitnych piewców grozy wydala na świat siedem płodów wykarmionych na klimacie, tematyce oraz motywach typowych dla prozy Pana Kinga. Dodatkowo zbiór opatrzył wstępem Stefan Darda - ze względu na zbieżność imion status na rynku grozy przez wielu uważany za polskiego Stephena Kinga. Okładkowa grafika to z kolei dzieło Darka Kocurka, doskonale znanego z frontów polskich wydań Kinga oraz uznanej za animację Lament paranoika na bazie wiersza mistrza.Jamie Cat Callan - "Szczęście na dzień dobry"
To nie Francuzki wymyśliły szczęście, ale to Francuski wiedzą najlepiej, jak cieszyć się życiem. potrafią przywiązać wagę do każdej chwili przyjemności! Historia Amerykanki Jamie Cat Callan to pogodna opowieść o tym, ile tracisz, ciągle się spiesząc! Jako młoda dziewczyna Cat Callan była zauroczona swoją francuską babką, która chociaż nie miała zbyt wiele pieniędzy, odżywiała się dobrze, ubierała dobrze i cieszyła się codziennymi przyjemnościami. kiedy już jako dorosła kobieta Jamie podróżowała po Francji, udało jej się lepiej zrozumieć, co różni Francuski od Amerykanek. Francuzki - niezależnie od tego, czy są lekarkami, właścicielkami sklepu czy prowadzą dom - nie zamartwiają się tym, czy są wystarczająco szczupłe, młode i spełnione. Starzeją się z wdziękiem i akceptują swoje ciało. Umieją znaleźć równowagę w życiu - kochać jedzenie, ale się nie objadać, pracować ciężko, ale nie zbyt wiele, czerpać przyjemności z obecności rodziny i przyjaciół, ale znaleźć też czas dla siebie.


E. lockhart - "Byliśmy łgarzami"
     Byliśmy łgarzami to współczesna, wyrafinowana i trzymająca w napięciu powieść, która przebojem wdarła się na listy bestsellerów „New York Timesa”. Polecana przez Johna Greena, autora bestsellera Gwiazd naszych wina. Szacowna i bogata rodzina spędza wakacje na prywatnej wyspie. Dwóch braci i ich piękna siostra zaprzyjaźniają się z charyzmatycznym rówieśnikiem o politycznych ambicjach. Łącząca ich relacja niebawem zmieni się w destrukcyjną więź. Wypadek. Tajemnica. Kłamstwo. Wielka miłość. Prawda
Piotr Jedliński, Ewa Malinowska, Wojciech Magiera, Marek Pietrusewicz, malynosorozec, Tomasz Przyłucki, Paweł Naskręt, Komodo - "Szepty zgładzonych"
z serii Metro uniwersum 2033 [insignis]
Zbiór opowiadań stworzonych przez młodych, zainspirowanych postapokalipsą Glukhovsky’ego twórców amatorów, których prace zostały wyłonione podczas trwającego przez cały 2014 rok konkursu zorganizowanego przez wydawnictwo Insignis. Po olbrzymim sukcesie zeszłorocznej fanowskiej antologii, wydanej w formie darmowego e-booka zatytułowanego „W blasku ognia” wydawnictwo Insignis zdecydowało się na wydanie zbioru opowiadań fanów Uniwersum Metro 2033 drukiem. książka będzie dystrybuowana jako darmowy dodatek do „Ciemnych tuneli” oraz dostępna jako bezpłatny e-book. To pierwsza akcja na taką skalę w Polsce – promocja twórczości młodych czytelników od razu w bestsellerowym nakładzie!Kimberly McCreight - "Zrozumieć Amelię"
     „Zrozumieć Amelię” to historia o sekretach i kłamstwach, przyjaciołach i prześladowcach. Opowiada o tym, jak dobrze rodzic może poznać własne dziecko i jak daleko posunie się matka, by zrehabilitować córkę, której życia nie była w stanie ocalić. Kate Baron, prawniczka i samotna matka, odbiera telefon ze szkoły swojej córki. Amelia – inteligentna, zdolna piętnastolatka – została przyłapana na ściąganiu. Gdy kobieta dociera do Grace Hall, dowiaduje się, że córka nie żyje – skoczyła z dachu. Zrozpaczona matka wierzy w policyjną wersję zdarzeń aż do chwili, gdy dostaje anonimowego SMS-a: Amelia nie skoczyła. Kate zamierza poznać prawdę – bez względu na konsekwencje. Przegląda maile córki, jej SMS-y i wpisy na Facebooku, rekonstruuje urywki życia dziewczynki i ludzi, którzy byli dla niej ważni. Odkrywa, dlaczego feralnego dnia znalazła się na dachu Grace Hall i jak naprawdę zginęła...Wspaniała mieszanka Tany French i Jodi Picoult. Jessica Shirvington - "Między życiem a życiem"
Powieść Jessici Shrivington – pasjonująca, zabawna, skłaniająca do wzruszeń – to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy choć czasem myślą, że jedno ułożone życie zdecydowanie im nie wystarcza. Zobaczcie, co mogłoby się stać, gdyby wasz sen o podwójnej tożsamości nabrał rzeczywistych kształtów... 
Jest inna niż wszyscy. Od kiedy pamięta, żyje podwójnie. Co 24 godziny następuje przeskok z jednego życia do drugiego, z jednej tożsamości do drugiej, z bogatego Wellesley do skromnego Roxbury. Sabine z Wellesley ma wszystko, czego tylko pragnie. Imponujące przyjaciółki, drogie ciuchy, rewelacyjne stopnie w szkole i chłopaka, którego wszyscy jej zazdroszczą. Przyszłość wygląda różowo. Sabine z Roxbury ma niezamożnych rodziców i wykolejonych przyjaciół – a kiedy jej tajemnica wychodzi na jaw, perspektywy jeszcze mocniej się zawężają. Lecz dzięki temu spotyka Ethana. Jest wspaniały, intrygujący, przyprawia o zawrót głowy.


     
     To już wszystkie propozycje na dziś, ode mnie - dla was. Jeśli jest jakaś nowość, której nie podała, a przemawia do was, możecie podać ją w komentarzu - dobrych książek nigdy za wiele!
     Jeśli chcielibyście przeczytać jakąś konkretną recenzje - również napiszcie mi to, zrobię co w mojej mocy, aby wasza propozycja pojawiła się na moim blogu!